Hasartmängud, olgu selleks lotopileti kraapimine, kasiinos käimine või spordipanuste tegemine, on üldiselt tabuteemad, mida peetakse vääraks, eriti nende puhul, kellel on peres väikesed lapsed. Lapsed on teatavasti nagu “käsnad”, ammutades oma esimesed elutarkused vanemaid jälgides ning seepärast ei peeta õigeks, kui ema aeg-ajalt mängimisega tegeleb. Kui sulle meeldibki teha spordipanuseid, siis kas sa peaksid lapse saamisel selle alatiseks unustama või on võimalus endiselt olla lapse jaoks hea eeskuju?

Esiteks peaksid enda jaoks selgeks tegema, kas su soov hasartmängudega tegeleda on siiras soov vahel aega veeta või on tekkimas tõsisem probleem. Hasartmängusõltuvus on kiire tekkima ning kui sul on raske tasakaalustada emaks olemist ja kasiinos mängimist, peaksid laskma endale kehtestada hasartmängukeelu. See aitab tagada, et saad oma elu kontrolli all hoida.

Kui sulle meeldib teha vahel spordipanuseid lihtsalt sportlikust huvist, kuid sa kardad, et see annab su lapsele halva eeskuju, on lood muidugi teistsugused. Sul on valik. Kas mängida lapse juuresolekul ja nii, et ta on teadlik sinu ajaveetmisviisist. Või mängida siis, kui last ei ole läheduses. Sisuliselt tähendab see, et sa pead valima, kas soovid asja varjata või mitte.

Varjamisel võib olla negatiivne tagajärg. Nii sa näitad lapsele, et tegevus on mingis mõttes halb ning nii õpib ta seda kartma. Aastate möödudes võib hirmust saada hoopis uudishimu ning allasurutud hirm väljendub lõpuks üleliigses mängurluses. Taoline “tagurpidine” psühholoogia on kahjuks reaalne ja nii saab teoks su suurim õudus – su laps võib olla kimpus hasartmängusõltuvusega.

Avatud suhtlus on alati eelistatud ning seetõttu ei tasu lapse eest varjata, kui sa vahel mängid. Mida sa saad lapsele aga õpetada, on mängimise piiramine ja mõistlik käitumine. Selle asemel, et end arvutiekraani taha unustada või hoopistükkis endast välja minna ebaõnnestunud panuse tõttu, veeda aega lapsega ning mängi temaga. Ära kuluta arvuti taga istumisele rohkem kui pool tunnikest kuni tund ning sedagi mitte iga päev.

Kui tegutsed avatult ja näitad lapsele, et mängimises ei ole midagi halba, kui seda teha vastutustundlikult, ei ole ka mingi probleem mängimise nautimisega.