Levinud pettused mänguautomaatide puhul

Mehhaanilised mänguautomaadid ning nende mündiaparaadid on sageli olnud üsna kergelt haavatavad ning neid on püütud mõjutada kõiksugu seadeldiste ja erivõtetega.

Ajalooliselt on kõige levinum moodus olnud sisestada automaatidesse plastisulamsit traate, mis on täpselt mündi kujuliseks keerutatud. Eriti levinud oli see USAs, kus kõige väiksema väärtusega penn oli nii kerge, et õige plastmassisulam võis ringikujuliseks keeratult olla täpselt samasugune nii kaalult kui ka mõõtmetelt. Petturid ei pidanud sellise sendi väljatöötamise kallal kuigi palju vaeva nägema ning ka selle tootmine võis käia kerge vaevaga. Mõõda ja kaalu raha üle ning tee see lihtsalt vastavast materjalist järgi.

 

Võib näida, et lihtsam oleks plastmassist lõigata väikseid kettakesi, ent need olid üldiselt liiga rasked, kui tahta neid ka õige paksusega luua. Tõsi, selle meetodiga jäädi sageli vaheli, kuna plastmassist objektid tekitasid masinas tõrkeid, kui automaat püüdis mõnele järgmisel kliendile raha välja maksta. Automaat läks katki ning selle käitleja võis kiirelt tegutsdes leida, et ka pettur on kuskil läheduses. Igatahes muutus see meetod ebaefektiivseks siis, kui müntide äratundmiseks hakati kasutama paremat tehnoloogiat, mis lisaks kaalule ja mõõtmetele ka muid parameetreid arvesse võttis.

 

Hiljem, kui mündi tuvastamiseks hakati kasutama valgussensoreid, mis tundsid mündi väärtust selle reljeefi järgi, püüdsid petturid sensoreid teiste valgusallikatega segadusse ajada. Näiteks pandi automaati peegelduvaid esemeid, mis mündi tagasiandmise asemel selle vastu võtsid.

 

Tänapäevased tehnoloogiad sarnastes mänguautomaatides on väga keerukad, mistõttu on mingisuguseid teisi esemeid kasutades neid väga raske petta. Põhimõtteliselt kasutatakse kasiinodes samaväärset tehnoloogiat kui pankades. Kuna pettust läbi viia on väga keeruline ning automaate jälgivad valvekaamerad, ei ole need kasiinodes ka petturite sihtmärgiks. Ühtlasi ei võta paljud automaadid enam üldse sente ja münte vastugi.

https://www.optibet.ee/et/kasiino/