Lapsed on loomult uudishimulikud, kuid kodus olevad tavalised igapäevased asjad võivad olla väikesele uudistavale lapsele väga ohtlikud. Kui sa oled esmakordne ema, võivad mõned asjad kahe silma vahele jääda kodu turvaliseks muutmisel, mistõttu on siin nimekiri, mis aitab sul kodu lapsekindlaks muuta.

  • Vaata asja lapse vaatevinklist – kõige lihtsam viis, kuidas muuta kodu lapsekindlaks, on minna neljakäpukile ja vaadata oma kodu sellest perspektiivist. Kuigi see tundub veider, näeb su laps kodu just niimoodi ning kõik, mis on vähegi käeulatuses, satub lõpuks lapse kätte või suhu.
  • Pane lapse käeulatusest ära kõik väärtuslik. Kui sul on dekoratiivesemeid, taimi või raskeid raamatuid, pane need kõik kõrgematele riiulitele. Sama kehtib väikeste objektide kohta, kuna laps võib väikesed osakesed kogemata alla neelata. Pane silmapiirilt ja käeulatusest ära kõik sellised asjad.
  • Kata pistikud – kõik pistikupesad, mis on üsna madalal ja milleni on kerge kätt ulatada, tuleks katta pistikukattega. Nii ei saa laps neile niisama kergelt ligi.
  • Kinnita rasked riiulid ja kapid seina külge – kui laps hakkab ringi liikuma, võib ta hakata ronima esemetel või tirima kõike, mis vähegi käeulatuses on. See muudab aga riiulid ja kapid väga ohtlikeks. Veendu, et kõik taolised mööbliesemed oleksid turvaliselt seina külge kinnitatud ning nendel turnimine ei oleks lapsele ohtlik.
  • Pane igapäevaselt vajaminevad väikesed esemed ühte kohta – mõtle asjadele, mida sul on iga päev vaja nagu näiteks puldid, telefonid ja võtmed. Leia nendele asjadele üks kindel koht kuskil kõrgemal, kuhu laps ulatu.
  • Hoia käekotid ja rahakott kaugemal – kuigi praegu võib sul olla harjumus käekott või rahakott jätta kuhugi tooli peale, võib laps aga minna kotti uudistama ning sealt leida väikeseid esemeid või midagi väärtuslikku nagu telefon. Selle asemel kinnita seinale konks, kuhu saad käekoti mugavalt riputada.
  • Unusta ära laudlinad – esmapilgul täiesti kahjutu laudlina on lapse jaoks hoopis põnev mänguasi, mida võib sikutada, kuid laudlina tõmmates võivad laualt maha kukkuda ka selle peal olevad asjad. Seega loobu laudlinadest.

Pea meeles, et lapse jaoks on kogu ümbrus huvitav, seega pane ohutusse kaugusesse ravimid, väikesed esemed ja kõik väärtuslik. Nii ei ole lapse jaoks kuskil ahvatlusi, mis võivad teda ootamatult ohustada.