On selge, et kui oled juba pikka aega lapsega igapäevaselt toimetanud, tekib soov aeg-ajalt ka pisut kaasaga aega veeta. Lapsega koos väljas käimine võib olla üsna tülikas ning vajate ju ka omaette olemist. Sel juhul on aeg leida lapsehoidja, kes hoolitseks pere pesamuna eest siis, kui te naudite üheskoos lõõgastavat õhtut. Siin on mõned head nipid, kuidas valida täiuslik lapsehoidja.

Lapsehoidja ei pea olema täpselt selline nagu sina

Loomulikult kipume eelistama inimesi, kes on meie iseloomule väga sarnased, kuid tegelikult võib parim lapsehoidja olla just sinust väga erinev. Kui sa oled rahuliku loomuga ja tagasihoidlik, siis võib sobida just lapsehoidja, kes pulbitseb energiast. Ära karda palgata kedagi, kes on sinu täielik vastand.

Usalda oma sisetunnet

Kõige lihtsam on palgata lapsehoidja mõne firma kaudu. Siis tead, et sinu eest on juba tehtud taustakontroll ja muud olulised toimingud, mis tähendab, et sõelale jäävadki vaid parimad. Ainus, mis jääb sinu hooleks, on kuulata oma sisetunnet ja palgata see lapsehoidja, kelle suhtes sul tekib lihtsalt õige tunne. Ehkki selline idee on pisut abstraktne, on see kõige julgem viis, kuidas leida sobiv inimene. Isegi, kui kandidaat näib perfektne, kuid miski su sisemuses hakkab “närima”, ei tasu seda inimest palgata.

Kogemus on tähtis

Kuigi vahel võib tekkida soov valida esimene lapsehoidja, kelle leidsid või jätta laps naabritüdruku hooleks, on kõige julgem valida inimene, kes on juba seda tööd teinud ning kellegi teise lapse eest juba hoolitsenud. Veel kindlam valik on siis, kui kandidaadil on isegi vastav haridus. Kui see lapsehoidja ei olegi päris Mary Poppinsi stiilis lapsehoidja, keda sa vaimusilmas ette kujutasid, kaalu siiski inimest, kelle kogemusepagas on priske ning kelle hoole all oleks su laps täiesti kaitstud.

Ära ole kooner

20 euro eest võiksid küll palgata mõne teismelise oma lapse eest hoolt kandma, kuid su süda ei saa sel juhul terve õhtu rahu, kuna pead pabistama lapse heaolu pärast. Ole valmis maksma kõrgemat hinda kogenud lapsehoidja eest. Ära tingi ja maksa lapsehoidjale just nii palju nagu ta on väärt.

Arvesta, et su kõige kallima vara elu on lapsehoidja kätes seni, kuni sa oled kodust eemal. Tee valik hoolikalt ning sa ei pea seda kahetsema.